6 Eylül İtibarıyla Yurt İçi Seyahatlerde Uygulanacak Aşı/PCR Test Zorunluluğu Hakkında Duyuru
21.08.2021

T.C. İçişleri Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden yurt içi uçuşlarımızda aşılı ya da hastalığı geçirmiş olan tüm misafirlerimiz (bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) herhangi bir test zorunluluğu bulunmadan seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Aşısız olan tüm misafirlerimizin 6 Eylül tarihi itibarıyla seyahatlerinden önce en fazla 48 saat içinde yapılmış negatif PCR testini ibraz etmesi gerekmektedir. Hastalığı geçirmemiş, aşısı bulunmayan ve negatif PCR testi sunmayan misafirlerimiz uçuşa kabul edilmeyecektir.

T.C. Vatandaşları için aşı, hastalık ve PCR test durumuna ilişkin bilgiler HES uygulaması üzerinden takip edileceği için, seyahat öncesi misafirlerimizin HES uygulamasında yer alan “HES Kod Ayarları” bölümüne giriş yaparak, bilgi paylaşımına izin vermiş olmaları gerekmektedir. Yabancı ülke vatandaşlarının aşı, hastalık ve PCR test durumuna ilişkin bilgilerini ayrıca ibraz etmeleri gerekmektedir.

Uygulama Detayları:

 1. 1.Uygulama T.C. Vatandaşı ya da yabancı ülke vatandaşı farketmeksizin tüm misafirlerimiz için geçerlidir.

  2.Uygulama sadece iç hat uçuşlarını kapsamaktadır. Yurt dışından gelen veya yurt dışına devam edecek olan bağlantılı iç hat uçuşu olan tüm yolcular (T.C. Vatandaşları da dahil) uygulamadan muaf tutulmuştur.

  3. 18 Yaş altı (18 yaşından gün almamış) çocuk yolcular uygulamadan muaf tutulmuştur. (18 yaşını doldurmuş yani reşit olan olan yolcular AŞI veya BAĞIŞIKLIK şartını sağlamıyorsa, PCR testi sunmalıdır.)

  4AŞI: Uçuştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz Covid-19 Aşı sertifikasına ( Johnson& Johnson için tek doz ) sahip olunması gerekmektedir.

Yurt dışında aşı olan kişilerin aşılamaları kabul edilecektir. İkili anlaşma kapsamında kabul edilen veya DSÖ Sertifikasyon kapsamında olan aşılar geçerli olup uygulanan ülkelerdeki aşı şemasında yer alan doz sayısına göre değerlendirilecektir. 

Ülkemiz vatandaşı olan ve yurt dışında aşı yaptıran kişilerin aşı kayıtları HSYS (Halk Sağlığı Yönetim Sistemi) Vaka Takip Modülü'ne kayıt edilmesi durumunda HES uygulamasında gösterilebilecektir.

5. BAĞIŞIKLIK: En fazla 6 ay önce düzenlenmiş (180 gün olarak kontrol edilir) Covid-19 PCR test sonucu “POZİTİF” olan veya son 6 ay içerisinde düzenlenmiş “İyileşme sertifikası” sahibi olanlar yolcular hastalığı geçirmiş olarak kabul edilmektedir. Yolcunun hastalık sonrası karantinası bitmiş ve HES kodu risksiz statüsüne geçmiş olmalıdır.

6. BAĞIŞIKLIK+AŞI: Süreye bakılmaksızın hastalığı geçirmiş ve uçuştan en az 14 gün önce düzenlenmiş tek doz Covid-19 Aşı sertifikasına sahip olunması gerekmektedir.

7. 4., 5. ve 6. Maddelerde açıklanan AŞI veya BAĞIŞIKLIK şartlarından herhangi birini sağlayamayan yolculardan, Negatif PCR testi talep edilmektedir.

8. Tüm misafirlerimiz için PCR testi, uçuşun kalkış saatinden önceki son 48 saat içerisinde numunenin verilmiş olması gerekmektedir.

9. Sadece PCR testi kabul edilmektedir, antijen veya hızlı testler gibi alternatif testler kabul edilmemektedir.

10. Negatif PCR test sonucunun E-Nabız sistemine yansımış olmasının, yolcularımız tarafından uçuş öncesinde kontrol edilmesi ve test yaptırdıkları sağlık kuruluşundan E-Nabız sistemine kaydedilmesini talep etmeleri ve ek olarak fiziki çıktı şeklinde yanlarında test sonuçlarını bulundurmaları tavsiye edilmektedir.

11. Sağlık otoriteleri tarafından aşı olması uygun görülmeyen tüm misafirler PCR testi uygulamasına tabidirler.

12. Yurt dışında aşı olan ve aşı bilgileri henüz Sağlık Bakanlığı sistemlerine yansımamış olan misafirlerimiz aşı sertifikalarını göstererek uçuşa katılabilirler. Health Pass uygulaması üzerinden QR okutarak aşı sertifikası kontrol edilecektir.

13. Yurt içinden alınmış PCR test sonuçları HES uygulamasına aktarılmamış ise yolcunun elindeki test sonuçları kabul edilmeyecektir.

14. PCR testi yurt dışında yaptırmış olanlar içinse manuel kontrol yapılacaktır. Yabancı misafirlerin aşı, bağışıklık, test sonuçları fiziki çıktı ya da ekran görüntüsü olarak ibraz etmeleri gerekmektedir.

 1. 12., 13. ve 14. Maddelerde yer alan istisnalar dışında uçuşa kabul sırasında yapılacak HES uygulamasından yapılan sorgu sonucu dikkate alınıp, onay verilmeyen yolcular manuel evrak kontrolüyle uçuşa kabul edilmeyecektir.

  16. HES uygulamasına aktarımı yapılamayan yurt dışı PCR test sonucu ve aşı sertifikaları için Latin alfabesi ile düzenlenmiş olma şartı aranacaktır.

  17. AŞI, BAĞIŞIKLIK ve TEST bilgilerinin HES uygulaması entegrasyonu sayesinde tarafımıza ulaşması için yolcunun HES Uygulaması > HES Kod Ayarları bölümüne giderek Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu bilgilerinin görüntülenmesine izin vermesi gerekmektedir. Bu izinlerin kapalı olması durumunda kişilerin verileri tarafımıza ulaşmayacağı için, uçuşa kabul sırasında uygun olmayan yolcu olarak görüntülenecektir.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.  

Saygılarımızla,
Cepyol.com

Yurt Dışından Türkiye’ye Seyahat Edecek Misafirlerimizin Dikkatine
12.03.2021

Değerli Misafirlerimiz, 

Resmi otoritelerin kararı üzerine; 15 Mart 2021 tarihinden itibaren yurt dışından Türkiye’ye gelen tüm misafirlerimizin uçuş öncesi son 72 saat içerisinde “register.health.gov.tr” adresindeki Türkiye Giriş Formunu doldurmaları gerekmektedir. Seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için havalimanına gelmeden önce formu doldurmanızı önemle rica ederiz.

Türkiye Giriş Formundan muaf yolcular;

- 0-6 yaş arası yolcular,

- Türkiye üzerinden aktarmalı olarak seyahatlerine devam edecek yolcular

 

Saygılarımızla,
Cepyol.com

Pegasus Biletinizi 31 Aralık'a kadar Cepyol ile alın, cezasız bilet değişiklik hakkından faydalanın!
27.8.2020

Şimdi seyahatleriniz daha da esnek! Tüm yurt içi ve yurt dışı biletlerde cezasız değişiklik hakkından faydalanabilirsiniz. Seyahat planınız değişirse ceza ödemeden, yalnızca iki bilet arasındaki toplam ücret farkını ödeyerek biletinizi değiştirebilir ya da cezasız açığa alabilirsiniz.

Kural ve Koşullar;

 • Kampanya, tüm yurt içi ve yurt dışı uçuşları için, 27 Ağustos 2020 00:01 ile 31 Aralık 2021 23:59 arasındaki biletlemelerde geçerlidir.
 • Tüm yurt içi ve yurt dışı bilet sınıflarında cezasız değişiklik ya da açığa alma hakkı bulunmaktadır.
 • Taşıma Ücreti (a) Baz Ücret, (b) Yakıt Harcı, (c) Havalimanı Vergisi, (d) Check-in Bedeli ve (e) Hizmet Bedelinden oluşmaktadır. Bu kapsamda, değişiklik yapılan uçuşun Taşıma Ücretindeki kalemler ile ilk uçuşun Taşıma Ücretindeki kalemler arasındaki her bir ücret farkı tahsil edilir.  
 • Değişiklik yapılan uçuşun toplam Taşıma Ücretinin ilk uçuştakinden düşük olması durumunda iade yapılmaz.
 • Yalnızca tarifeli Pegasus seferleri için geçerlidir.
 • Değişiklikler uçuştan en az 24 saat önce yapılmalıdır.
 • Kampanya sadece bilet tarihi değişikliği ve açığa alma işlemi içindir. Uçuş iptalini ya da isim değişikliğini kapsamaz.
 • Cezasız değişiklik hakkı haricinde başka bir kampanyadan faydalanılarak alınan biletlerde cezasız değişiklik kampanyasından yararlanılamaz. Bu kampanya başka kampanyalar ile birleştirilemez.
 • Değişiklik, uçuşta müsaitlik durumuna göre mümkündür.
 • GDS üzerinden yapılan satışlarda ilk değişiklik ücretsiz olup, ikinci ve diğer değişiklikler ücrete tabi olacaktır.
 • Çağrı merkezi üzerinden yapılacak bilet değişiklikleri için hizmet bedeli tahsil edilmektedir.
 • 31 Aralık 2021 23:59 tarihine kadar yapılacak tüm değişikliklerde yalnızca iki bilet arasındaki ücret farkını ödeyerek (Değişiklik yapılan uçuşun Taşıma Ücretindeki kalemler ile ilk uçuşun Taşıma Ücretindeki kalemler arasındaki her bir ücret farkı tahsil edilir.) biletinizi değiştirebilir ya da cezasız açığa alabilirsiniz.
 • 31 Aralık 2021 23:59’tan sonra, yolcuların yalnızca bir defa cezasız değişiklik ve ücretsiz açığa alma hakkı mevcuttur.
 • Taksitlendirme bedeli ya da banka/kredi kartı komisyon bedeli ödenerek alınan biletlerin değişikliğinde, bu tutarlar ceza bedeli olarak yansıtılır.
THY Uçuşlarında, Esnek Seyahat ile Uçuşunuz Cepyol İle Hep Güvence Altında!
01.01.2021

THY Uçuşlarında, Esnek Seyahat ile Uçuşunuz Cepyol İle Hep Güvence Altında!

İçiniz rahat olsun! 31 Aralık 2021 (dahil) tarihine kadar satın aldığınız uçak biletleriniz için son uçuş tarihi 31 Mayıs 2022'ye kadar (dahil) olmak şartıyla sınırsız değişiklik hakkı sağlayan Esnek Seyahat sayesinde planlarınız değişse de biletleriniz güvence altında.

Esnek Seyahat ile uçuşunuz hep güvence altında

Aniden değişen planlar sevdiklerinize kavuşmanıza ya da keşfetmek istediğiniz yerlere ulaşmanıza engel değil! Özgür bir uçuş deneyimi sunan Esnek Seyahat uygulamamız ile sınırsız değişiklik hakkından yararlanıp, biletlemesi yapılmış seyahatinizi güvence altına alabilirsiniz. Seyahat tarihinizi; 31 Aralık 2021 (dâhil)’e kadar, son uçuş tarihi 31 Mayıs 2022 (dâhil) olacak şekilde istediğiniz bir tarihle değiştirin, dilediğiniz zaman sevdiklerinizin yanında olun.

Esnek Seyahat ile istediğiniz kadar değiştirin.

Keşfetme heyecanına kapıldıysanız ama planlarınızı kesinleştiremiyorsanız 31 Aralık 2021 (dahil) ayına kadar biletinizi alın, son uçuş tarihi 31 Mayıs 2022'e kadar (dahil) olacak şekilde sınırsız değişiklik hakkınızdan İstediğiniz an yararlanın. Biletinizi istediğiniz yere istediğiniz zaman değiştirin. Londra seyahatinden vaz mı geçtiniz? Rotanızı ister Paris’e ister Amsterdam’a çevirin.

 

Kural ve koşullar;

 • Hiç kullanılmamış biletler için değişiklik işlemleri istenilen parkura yapılabilir. Kısmi olarak kullanılmış biletler için parkur değişikliği yalnızca uluslararası hava taşımacılığı birliğinin (IATA) belirlediği aynı bölge grubu içerisinde yapılabilir. Değişiklik işlemlerinde ceza bedeli alınmamakla birlikte ücret farkları tahsil edilir.
 • Değişiklik işlemleri çağrı merkezimiz kanalı ile yapılmaktadır. (0850 290 36 36)
 • 21 Mart 2020 - 31 Aralık 2021 (dahil) tarihleri arasında yapılan biletlemeler için yolcular son uçuş tarihi 31 Mayıs 2022'e kadar (dahil) olacak şekilde sınırsız değişiklik yapabilir.
 • Biletin açığa alınabilmesi için, biletteki ilk uçuş tarihinden önce rezervasyonun iptal ettirilmesi gerekmektedir.
 • Biletin açığa alınması amacıyla yapılacak iptal işlemlerinin çağrı merkezimiz üzerinden yapılması gerekmektedir.
 • Vergi, kur, sınıf farklarından doğan ücret farkları tahsil edilecektir.
 • Çin varışlı ve kalkışlı uçuşlar için geçerli değildir.
Tüvtürk Araç Vale Hizmetlerinde Geçerli 49 TL İndirim Fırsatı Sizleri Bekliyor!
01.06.2021

Kampanya ile otorandevu.com web sitesi üzerinden alacağınız hizmette indirim kazanın.

Kural ve koşullar;

 • Araç muayene ve vale hizmet indirimimi, otorandevu.com web sitesi üzerinden randevu oluşturarak kullanmaya başlayabilirim.
 • Toplamda en fazla 1 araç muayene ve vale işlemim için indirim hakkı kazanırım.
 • İndirimlerim tüm uçak ve otobüs bilet alımlarımda geçerlidir.
 • Kupon kodum, PNR numaramdır.  Otorandevu.com üzerinden indirimden yararlanabilmek için PNR numarasını mutlaka paylaşmam gerekir.
 • Kampanyadan yararlanabilmek için yolculuğumun mutlaka gerçekleşmiş olması gerekir.