Ankara - İzmir Otobüs Bileti

Ankara – İzmir

İzmir, Türkiye’nin ege kıyısında bulunur. Çeşitli doğa harikaları, tatil beldeleri ve tarihi güzellikleriyle tatil için en çok tercih edilen bölgelerden biridir. Sıcak ve samimi havasıyla size her zaman iyi hissettirir. Kordonda arkadaşlarınızla sohbet etmek, Kemeraltı çarşısında dolaşmak, boyoz yemek ve kendine özgü daha birçok olanağıyla adeta sizi kucaklar. Siz de şimdi İzmir gezinizi planlamak için Cepyol üzerinden Ankara - İzmir otobüs biletleri araştırarak kendiniz için en uygun bileti alabilirsiniz. 

 

Ankara – İzmir Otobüs Rotası

Ankara İzmir otobüs kaç saat sorusunun yanıtı ortalama olarak 8 saattir.  Ankara-İzmir arası yaklaşık 588 kilometredir. Yolculuk esnasında genel olarak çeşitli dinlenme tesisleri ve şehir otogarlarında mola verilir. Bu molalarda ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ankara İzmir otobüs güzergahı genel olarak Afyon – Uşak – İzmir olarak belirlenmiştir. Firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir. 

İzmir nemli ve sıcak bir şehirken Ankara, İzmir’e kıyasla daha kuru ve nispeten soğuk bir şehirdir. Özellikle yaz mevsiminde, valizinizi hazırlarken daha ince ve açık renkli kıyafetler tercih etmeniz doğru bir tercih olacaktır.

 

Yola Çıkarken 

Ankara’dan yola çıkarken İzmir hava durumunu kontrol etmelisiniz. Özellikle bahar aylarında İzmir, Ankara’ya kıyasla çok daha sıcak olacağı için yanınıza ince kıyafetler almanız gerekebilir. Otobüsü kaçırmamak için bulunduğunuz konumdan AŞTİ’ye olan süreyi önceden kontrol edip yola çıkmalısınız. Ankara İzmir otobüs seferleri çeşitli firmalar tarafından düzenlenmekte ve 30 dakikada bir otobüs kalkmaktadır. Cepyol üzerinden sizin için en uygun saati belirleyip biletinizi satın alabilirsiniz. Ankara İzmir arası yolculuk uzun sürdüğü için zamanınızı değerlendirmek adına yanınızda kitap bulundurabilir veya izlemek için telefonunuza dizi film indirebilirsiniz. 

 

Ulaşım 

Ankara’da otogara ulaşım sağlamak için birçok seçenek bulunmaktadır. Belediye otobüsleri, dolmuşlar, Ankaray ve taksi en çok tercih edilen ulaşım araçlarındandır. Bulunduğunuz konuma ve zamanınıza bağlı olarak bu ulaşım araçlarından birini tercih edebilirsiniz. Eğer kısıtlı bir vaktiniz varsa otobüs ya da dolmuş yerine taksi tercih etmeniz daha doğru olacaktır.  Sürekli dur kalk yaptığı için dolmuş ve otobüslerle ulaşım uzun süre alacaktır. Şehrin en işlek yerlerinden biri olan Kızılay’dan otogara Ankaray ile ulaşım sağlanabilir. Her 5 dakikada bir kalkan seferleri ile 7-8 dakika içinde otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara - İzmir direkt otobüs imkanı ile farklı bir durakta vakit harcamadan doğrudan bir yolculuk yapabilirsiniz. İzmir’e indiğinizde şehir içine ulaşım sağlamak için pek çok seçenek mevcuttur. Firmaların kendilerine ait şehir içi servislerini kullanarak firmaların bu hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bununla beraber belediye otobüsleri, taksi gibi seçenekler de mevcuttur. 

 

Varınca

Ankara - İzmir direkt otobüs yolculuğunuz bittiğinde öncelikli olarak şehrin yerel ulaşım araçlarında geçerli ulaşım kartını edinmek faydanıza olacaktır. Bu sayede yolculuklarınızı kolaylaştırarak, çeşitli seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Ulaşım işlemlerini hallettikten sonra İzmir’i keşfe çıkabilirsiniz. İzmir’de gezip görebileceğiniz birçok yer vardır. Uzun bir yolculuğun ardından bir şeyler atıştırmak istediğinizde seçeneklerinizden biri boyoz olabilir. Boyoz sade olabileceği gibi peynirli, patlıcanlı, kıymalı vb. birçok şekilde yapılır. Kendi damak zevkinize uygun boyozu deneyerek kendinizi ödüllendirebilirsiniz. İzmir seyahatiniz turistik amaçlı olacaksa şehir içinde gezebileceğiniz bazı yerler;

 • Kordon
 • Kıbrıs Şehitler Caddesi
 • Kemeraltı Çarşısı 
 • İzmir Saat Kulesi
 • Tarihi Asansör
 • Kızlarağası Hanı 
 • İzmir Doğal Yaşam Parkı 

Bununla beraber deniz tatili yapmak istiyorsanız İzmir’in birbirinden güzel tatil beldelerini tercih edebilirsiniz. Bu beldelerden bazıları;

 • Çeşme
 • Alaçatı
 • Sığacık
 • Foça
 • Seferihisar
 • Dikili  

olabilir.

 

Cepyol üzerinden çeşitli Ankara - İzmir otobüs saatleri ile dönüş biletinizi temin edebilirsiniz. İyi eğlenceler!