Kahramanmaraş - Ankara Otobüs Bileti

Kahramanmaraş – Ankara

Halk arasında kullanılan eski adı Maraş olan ilimiz Türkiye’nin Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Kurtuluş Savaşı’nda halkın gösterdiği direnişe ithafen ‘kahraman’ ön adını almış ve Kahramanmaraş olmuştur. Bununla beraber ülkemizin başkenti olan Ankara İç Anadolu bölgesinde bulunmaktadır. Başkent olması sebebiyle ticari ve turistik olarak pek çok insanı ağırlayan Ankara’dan her şehre ulaşım mümkündür. Birçok şehirlerarası yolculuğun da uğrak noktalarından biridir. Ankara havası, Ankara simidi gibi şehre özgün olan birçok şeyde adı geçer. Eğer siz de başkentimizi ziyaret etmek isterseniz Kahramanmaraş Ankara otobüs biletinizi şimdi alabilirsiniz.

 

Kahramanmaraş – Ankara Otobüs Rotası

Kahramanmaraş – Ankara arası yaklaşık olarak 600 kilometredir. Kahramanmaraş Ankara otobüsle kaç saat sorusunun cevabı ise firmadan firmaya ve duraklama noktalarına göre değişkenlik gösterir. Ancak ortalama olarak yolculuk 9 saat 30 dakika kadar sürmektedir. Yolculuk güzergahı genelde Kahramanmaraş – Göksun – Kayseri – Kırşehir – Kırklareli – Ankara şeklindedir. Kahramanmaraş Ankara otobüs seferleri düzenleyen otobüs firmaları yolculuk esnasında yolcuların ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için molalar vermektedir. 

Kahramanmaraş’ın kuzey kesimleri tarafı dağlarla çevrili olduğu için kuzeyde kara iklimi, güneyinde ise Akdeniz iklimi görülür. Ankara’nın iklimi kışları kuru ve soğuk, yazları ise ılıktır. 

 

Kahramanmaraş’tan Yola Çıkarken

Yola çıkmadan önce Cepyol üzerinden, farklı fiyat ve firma seçenekleriyle Kahramanmaraş Ankara otobüs bileti satın alabilirsiniz. Otogara ulaşım esnasında otobüs firmasının servisini kullanmak istiyorsanız, firma tercihinizi bu doğrultuda yapmalısınız. Ancak belediye otobüslerini kullanacaksanız yanınızda şehirde geçerli olan otobüs kartını mutlaka bulundurunuz. Eğer kartınız yoksa tek kullanımlık bilet alabilirsiniz. Otobüs yolculuğu esnasında bilet kontrol yapan görevlilere elektronik veya kağıt biletinizi göstermeniz gerekebilir. Bu gibi durumlar için biletinizi mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.

Yola çıkmadan önce Ankara hava durumunu kontrol ederek bir valiz hazırlamanız faydanıza olacaktır. Değişken iklim koşullarını göz önünde bulundurmak size avantaj sağlar. Bununla beraber özellikle kış aylarında yolculuk yapıyorsanız yanınızda sizi soğuktan koruyacak kıyafetler bulundurmalısınız.

 

Ulaşım

Kahramanmaraş Ankara otobüs saatleri firmadan firmaya değişmektedir. Ancak farklı firmaların seferlerinden ortalama 2 saatte bir otobüs kalkmaktadır. Size en uygun saati belirleyerek biletinizi alabilirsiniz. Kahramanmaraş otogara gitmek için birçok seçenek mevcuttur. Taksi, belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri arasından tercih yapabilirsiniz. Dilerseniz otobüs firmanızın servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Ankara otogarına vardığınızda gitmek istediğiniz noktaya karar verdikten sonra tabelaların yönlendirmesiyle kullanmak istediğiniz ulaşım aracına ulaşabilirsiniz. Ankara otogarından şehrin birçok noktasına giden ulaşım araçları mevcuttur. 

Otobüs yolculuğu sonrasında uçak yolculuğu yapacaksanız, Ankara otogarından, Esenboğa Havalimanı’na belediye otobüsleri, taksi vb. kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara otogarından Ankara hızlı Tren Garı’na ulaşmak için Ankaray – AŞTİ durağından binerek Ankaray – Maltepe durağında inerek, trafikte vakit kaybetmeden gara ulaşabilirsiniz. AŞTİ ve tren garı arasındaki mesafe 6-7 dakika sürmektedir.

Ankara otogardan Kızılay’a gitmek için Ankaray’ı kullanabilirsiniz. 5 dakikada bir tramvay kalkmakta ve yaklaşık 8 dakikada Kızılay’a ulaşım sağlayabilmektedir.

 

Varınca

 

Ankara’ya vardığınızda ilk iş olarak geri dönüş biletinizi almak isterseniz Ankara Kahramanmaraş otobüs firmaları seçeneklerinden birini tercih ederek biletinizi alabilirsiniz. Daha sonra konaklama yapacağınız yer belli değilse buna karar vermeniz, çantalarınızı bırakabileceğiniz bir yer olması adına kolaylık sağlayacaktır. Konaklayacağınız yeri, gezmek ve vakit geçirmek istediğiniz bölgelere yakın seçerseniz, zaman anlamında kendinize avantaj sağlamış olursunuz. 

 Ankara’da gezebileceğiniz bazı yerler;

  • Kızılay
  • Göksu Parkı
  • Ankara Kalesi
  • Anıtkabir
  • Eymir Gölü
  • Ulucanlar Cezaevi Müzesi
  • 1. TBMM Kurtuluş Savaşı Müzesi

 

Başkentin tadını çıkarmanız ve keyifli bir seyahat etmeniz dileğiyle!