Diyarbakır - İstanbul Uçak Bileti

Diyarbakır – İstanbul

Diyarbakır, ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan oldukça önemli şehirlerdendir. Gerek kültürü gerekse tarihi yapısı ile dikkat çeker. En kalabalık nüfusuna sahip İstanbul’a Diyarbakır’dan çok sayıda yolcu gider. İki kent arasında ortalama 1.440 kilometre olduğundan yolcular genellikle uçakla gitmeyi tercih eder. Diyarbakır’dan İstanbul’a uçakla 1 saat 55 dakika gidilebilir. Yolculuk esnasında sık sık bölge ve iklim değişir; bundan etkilenmemek için uçak en iyi seçenektir. Diyarbakır - İstanbul uçak bileti farklı havayolu şirketlerinden alınabilir. Pek çok farklı saatte sefer bulunabilir. Diyarbakır’dan İstanbul’a direkt uçuş yapmak istiyorsanız, Atatürk Havalimanı veya Sabiha Gökçen Havalimanı için bilet alabilirsiniz. Bunun dışında aktarmalı olarak da İstanbul’a uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Aktarmalı giderseniz yolculuğunuz 3 saate kadar uzayabilir. Yine iniş yapabileceğiniz havalimanları; İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. Diyarbakır İstanbul arası için günde oldukça fazla sefer vardır. Sefer saatlerine bakarak tek yön veya gidiş – dönüş şeklinde bilet alabilirsiniz.

Rota

Diyarbakır İstanbul uçuşu için yaklaşık 2 saatlik bir yolculuğa hazır olmalısınız. Yola çıkmadan önce uçuş saatinize iyi bakmalısınız. Diyarbakır Havalimanı, merkeze oldukça yakın olduğundan uçağa rahatça yetişebilirsiniz. Ancak check in yapmadıysanız, erken gitmeniz gerekebilir. Uçuş koşullarınıza göre tam saatinde havalimanında olmalısınız. Diyarbakır İstanbul uçağı ile yolculuk yaparken sıkılmamak için yanınıza kitap, oyun vs. alabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan alışveriş mağazalarından ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Diyarbakır ve İstanbul iki farklı bölgede bulunduğundan hava durumları farklıdır. Bu yüzden İstanbul’un hava durumuna bakarak yanınıza kıyafet almalısınız. İstanbul yoğun trafiğe sahip olduğundan indiğinizde şehir içine ulaşım için hangi seçeneği kullanacağınızı belirlemelisiniz. Diyarbakır’dan İstanbul’a gitmek için Sabiha Gökçen veya İstanbul Atatürk Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. En sonunda ulaşacağınız lokasyonun bulunduğu yakaya göre havalimanı seçimi yapabilirsiniz. Eğer Avrupa yakasına gidecekseniz Atatürk Havalimanı’nı tercih etmelisiniz. Böylece şehir içinde köprü geçmek zorunda kalmadan daha kısa sürede gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Anadolu yakası için ise Sabiha Gökçen Havalimanı’nda inerek kolay ulaşım imkanı elde edebilirsiniz. Diyarbakır - İstanbul uçuşları için bilet almadan önce bu bilgileri gözden geçirmelisiniz. İndikten sonra otobüs, servis, taksi, kiralık araç gibi farklı ulaşım seçenekleri arasından tercih yapabilirsiniz. Otobüse binmek için İstanbul ulaşım kartınızın olması gerekir.

Diyarbakır Havalimanı’na vardığınızda uçağı beklediğiniz süre boyunca kafe, restoran veya mağazalarda vakit geçirebilirsiniz. Uçak saatinizden önce gelerek bavulunuzu bagaja teslim etmeli ve koltuk seçimi yapmadıysanız check in yapmalısınız. Diyarbakır İstanbul uçuş seferleri farklı havayolu şirketleri tarafından sunulur. Seçim yaparken fiyat, koşullar, yolculuk süresi gibi detaylara göre karar verebilirsiniz. Uçak biletinizi hem Diyarbakır Havalimanı’nda hem de İstanbul’a indiğinizde yanınızda ayırmamalısınız. Çünkü bagajınızı verirken, alırken, uçuş esnasında, servise binerken biletinize bakılır. İstanbul’a indiğinizde servisle ulaşım sağlayacaksanız, gideceğiniz güzergaha uygun servise binmelisiniz. Servisle gideceğiniz semtin merkezine kolayca ulaşabilirsiniz; ancak köprü geçmeniz gerekiyorsa yoğun trafikten dolayı yolculuğunuz uzun sürebilir. Buna göre havalimanına inmeden önce Diyarbakır İstanbul havalimanı servis saatleri ve güzergahlarına bakmalısınız.

Yola Çıkarken

Havalimanına ulaşım konusunda farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz. Diyarbakır İstanbul havalimanı bilet almış olduğunuz havayolu firmasının servisine binebilirsiniz. Diyarbakır merkezden kalkan servis ile yaklaşık 10 dakika içinde havaalanına ulaşabilirsiniz. Eğer çok eşyanız varsa ve vaktiniz azsa taksi de kullanabilirsiniz. Kısa mesafe olduğu için yüksek ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca kişisel aracınızla da gidebilir ve Diyarbakır Havalimanı otoparkına aracınızı park edebilirsiniz. Eğer yeterince erken çıktıysanız, havaalanı otobüsüne de binebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanı içine kadar giren otobüs ile terminale kolayca ulaşabilirsiniz. Diyarbakır Havalimanı içinde pek çok etkinlik alanı bulunduğundan uçağınızın gelmesini beklerken yemek yiyebilir, bir şeyler içebilir veya alışveriş yapabilirsiniz. 1 saat 55 dakikalık Diyarbakır İstanbul uçuş süresi ardından İstanbul'a indiğinizde de şehir içi ulaşım için farklı hizmetleri kullanabilirsiniz. Özellikle araç kiralama sizin için avantajlı olabilir. Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı içinde pek çok oto kiralama şirketinin ofisi bulunur. Buralardan kendinize uygun aracı kiralayarak hemen özel bir araca sahip olabilirsiniz. Eğer eşyanız çoksa ve kalabalıksanız araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Gideceğiniz yere rahat bir şekilde ulaştıktan sonra şehir içindeki başka bir ofise aracı teslim edebilirsiniz. Eğer seyahatiniz birkaç günlükse aracı havalimanına geri dönerken de kullanabilir ve aldığınız ofise geri verebilirsiniz.

Ulaşım

Ulaşımı ekonomik ve konforlu bir şekilde gerçekleştirmek için gideceğiniz yakadaki havalimanını tercih etmelisiniz. Anadolu yakasındaki semtlere gitmek için Diyarbakır İstanbul yeni havalimanı uçak bileti seçenekleri arasından seçim yapmalısınız. Böylece köprü ile uğraşmadan kısa süre içinde lokasyona ulaşabilirsiniz. Fiyat konusunda her iki havalimanı için farklılıklar söz konusu olsa da uçaktan indikten sonra ulaşım için de ödeme yapacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. Köprüden servisle, taksiyle, araçla geçmek için daha fazla ödeme yapmanız gerekir. Bu yüzden zamanı daha iyi değerlendirebilmek açısından yakın havalimanını tercih etmelisiniz. En azından nihai konuma kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. Diyarbakır İstanbul uçuş saatleri ve bilgilerine bakmak için Cepyol’a girebilirsiniz.

Varınca

Diyarbakır İstanbul uçak seferleri saatleri gün içinde farklı zaman dilimlerine ayrılmıştır. Bu sayede işlerinize göre ayarlama yapabilirsiniz. Eğer günübirlik bir seyahat yapacaksanız erken saatlerdeki seferlere bilet almalısınız. Böylece akşama kadar İstanbul’daki işlerinizi halledebilirsiniz. Yolculuğunuzu tamamladıktan sonra servis, otobüs, taksi veya kiralık araç seçeneklerinden birini tercih ederek ulaşımınız sağlayabilirsiniz. İndiğinizde yakında bulunan yerlerde vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Her iki yakada da bulunan havalimanlarının yakınlarında pek çok ziyaret alanı vardır. Eğer uçaktan Atatürk Havalimanı’nda indiyseniz Avrupa yakasındasınız demektir. Burada havalimanına yakın olarak tarihi ve kültürel bir gezi yapabilirsiniz.

Avrupa yakası tarih açısından pek çok zengin mekana sahiptir. Galata Kulesi, Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı gibi pek çok önemli yeri aynı gün içinde görebilirsiniz. Ayrıca Taksim, Cihangir, Beşiktaş gibi önemli merkezler de Avrupa Yakası’nda yer alır. Diyarbakır İstanbul uçak bilet fiyatları Atatürk Havalimanı’na göre daha uygundur. Eğer İstanbul’a yalnızca gezi yapmak için geliyorsanız, uygun fiyata Sabiha Gökçen’e bilet alarak Anadolu Yakası’nda pek çok yeri gezebilirsiniz. Yeşillik açısından daha zengin olan Anadolu Yakası daha az kalabalıktır; bu yüzden daha sakindir. Ayrıca Kadıköy, Üsküdar gibi önemli merkezlere sahiptir. Burada Kız Kulesi, Anadolu Hisarı, Adalar gibi yerleri görebilirsiniz. Anadolu Yakası daha küçük olduğundan ulaşım açısından da Avrupa Yakası’na göre daha rahattır. Bu yüzden gezinizi daha dolu dolu geçirebilirsiniz.

İstanbul Diyarbakır uçak bileti gidiş dönüş şeklinde aldıysanız, araç kiralayarak şehir içinde keyfinize göre gezebilirsiniz. Böylece havalimanına geri dönerken de zamanı daha iyi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca uçağa bineceğiniz havaalanına yakın bir yerde konaklamak sizin için avantajlıdır. Çünkü İstanbul trafiğinde havaalanına ulaşmak uzun sürebilir; bu da uçağı kaçırma riski demektir. Uçağı kaçırmamak için bulunduğunuz konuma göre erken çıkabilir veya konakladığınız yeri havaalanına yakın seçebilirsiniz. Diyarbakır’dan İstanbul’a direkt veya aktarmalı uçuş için farklı havayolu şirketlerinden tek yön veya gidiş – dönüş bileti alabilirsiniz.