İstanbul - Trabzon Uçak Bileti

İstanbul – Trabzon

İstanbul Türkiye’de en fazla nüfusa sahip şehirdir. Bu şehirden her gün oldukça fazla kişi farklı yerlere yolculuk yapmaktadır. Aynı şekilde farklı şehirlerden pek çok insan İstanbul’a gelmektedir. Trabzon ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Samsun’dan sonraki ikinci büyük şehridir. Turizm, tarım, hayvancılık açısından oldukça elverişlidir. Bu yüzden İstanbul’dan Trabzon’a farklı amaçlarla yolculuklar yapılmaktadır. 1.055 km olan bu iki şehir arası yolculuk için genellikle uçak tercih edilir. Özellikle acil ve önemli işleri halletmek için uçak zaman kazandırır. İstanbul - Trabzon uçuşları için günde oldukça fazla sefer yapılır. Farklı havayolu şirketleri farklı saatlerde uçuşlar koyar. Bu iki şehir arası uçakla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir. İstanbul’dan Trabzon’a hem Sabiha Gökçen hem de Atatürk havalimanlarından direkt uçuş yapılmaktadır. Kültür turizmi için oldukça fazla turist ağırlayan Trabzon’a İstanbul’dan sık sık uçuş vardır. Yurt dışından Trabzon’a gelmek isteyen turistler de önce İstanbul’a gelerek aktarma ile Trabzon’a ulaşabilir. Sefer sayısının fazla olması bundan da kaynaklanmaktadır. İstanbul Trabzon uçak saatleri her ihtiyaca uygun olarak düzenlenmektedir. Böylece ister gece ister gündüz yolculuğu yapabilir, günübirlik seyahat için gelebilir veya gidiş dönüş şeklinde bilet alabilirsiniz.

Rota

İstanbul Trabzon uçuş süresi havayolu firmalarına göre değişiklik gösterse de ortalama 1 saat 35 dakikadır. Bunu göz önünde bulundurarak uçuş esnasında sıkılmamak için yanınıza kitap, tablet gibi eşyalar alabilirsiniz. Bu sayede uçakta sıkılmadan vakit geçirebilirsiniz. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Trabzon her ay bol yağış alır. Yolculuk yapacağınız mevsime göre yanınıza uygun kıyafetler almalısınız. Farklı iklimlere sahip bu iki şehirde de rahat etmek için bavulunuzu hazırlamadan önce Trabzon hava durumuna bakmalısınız. Ayrıca nemli bir iklime de hazır olmalısınız. Trabzon Havalimanı merkezde bulunduğundan kısa süre içinde şehir içine ulaşabilirsiniz. Araçla 15 dakika süren yolculuk sonrası kolayca konaklama yerinizi bulabilirsiniz. Trabzon’da uçaktan indiğinizde ulaşım için farklı seçenekler sizi bekler. İster servisle, ister otobüsle şehir merkezine varabilirsiniz. Eğer eşyalarınız çoksa ve aceleniz varsa taksi sizin için en iyi ulaşım seçeneği olabilir. Havaalanı merkeze yakın olduğu için yüksek tutarda ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. 

Yola Çıkarken

Eğer Trabzon içinde daha rahat seyahat etmek istiyorsanız, havaalanında araç kiralama ofislerine de gidebilirsiniz. İstanbul Trabzon uçak bileti Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan aldıysanız, Anadolu Yakası’nda bulunmalısınız. Eğer karşıdan gelecekseniz trafiği ve köprüyü hesap ederek yola çıkmalısınız. Havaalanının sunduğu imkanlar sayesinde beklerken sıkılmazsınız. Telefonunuzu şarj edebilir, kahve içebilir veya eşyalarınızı belli bir ücret karşılığı taşıtabilirsiniz.

İstanbul’da hangi havalimanından uçağa bineceğiniz önemlidir. Çünkü yola çıkış saatinizi buna göre ayarlamanız gerekir. Havaalanına ulaşmak için servisi tercih edecekseniz, İstanbul Trabzon uçak kalkış saatleri ve servis seferlerine bakmalısınız. Trabzon’da uçaktan indiğinizde bavullarınızı taşıtmak için hizmet alabilirsiniz. Ulaşım araçlarına kadar bavullarınızı rahat bir şekilde götürebilirsiniz. Havaalanından merkeze ya da konaklayacağınız yere kolayca ulaşabilirsiniz. Bu sayede eşya taşımak sizin için zahmet olmaz. Trabzon İstanbul kadar büyük ve yoğun olmadığından ulaşım açısından daha rahat edebilirsiniz. Farklı ulaşım imkanlarını değerlendirerek Trabzon merkeze ulaşabilirsiniz.

Ulaşım

İstanbul yoğun nüfuslu bir şehir olduğundan havalimanına ulaşım için oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Ayrıca birden fazla havalimanının olması ve bu havalimanlarının merkeze uzakta bulunması, ulaşım çeşitliliğini zorunlu kılmıştır. Öncelikle İstanbul’da hangi havaalanından uçağa bineceğiniz önemlidir. Buna göre evden çıkmanız gerekir. Örneğin; uçağınız Atatürk Havalimanı’ndan kalkacaksa ve Anadolu Yakası’nda bulunuyorsanız, köprü geçmeniz gerekir. Trafiğin yoğun olduğu bir saatte evden çıktıysanız havaalanına ulaşmanız uzun sürebilir. Tüm bunları değerlendirmelisiniz. Aldığınız İstanbul havalimanı Trabzon uçak bileti hangi havayolu firmasına aitse o firmanın servisini de kullanabilirsiniz. İstanbul’un farklı noktalarından havaalanına gitmek üzere yola çıkan havaalanı otobüsleri, gün içinde pek çok sefer yapar. Uçak saatinize, konumunuza göre servis seçebilirsiniz. Eğer havalimanına yakın bir konumdaysanız taksi kullanmak da mantıklı olabilir. Aceleniz varsa, trafik yoğun değilse ve çok yükünüz varsa taksi sizin için avantajlıdır.

Trabzon’a ulaştıktan sonra şehir içine ulaşım çok daha kolaydır. Merkeze yakın havaalanı, yoğun olmayan trafik ve birden fazla ulaşım seçeneği sayesinde daha rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Trabzon’da tek bir havalimanının bulunması ve onun da merkeze yakın olması, oldukça vakit kazandırır. Ayrıca Trabzon küçük bir şehir olduğundan konaklayacağınız yer havaalanına uzak olsa bile kısa süre içinde ulaşabilirsiniz. İstanbul Trabzon uçuş bilgileri ile servis hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Hem ekonomik hem de rahat bir şekilde Trabzon merkeze gidebilirsiniz. Trabzon’da kaldığınız süre boyunca rahat etmek için havaalanında araç kiralama da yapabilirsiniz. Klasik araç kiralamada olduğu gibi kişisel bilgilerinizi vererek dilediğiniz arabayı seçebilirsiniz. Seyahatiniz boyunca araçla her yere kolayca ulaşabileceğiniz gibi geri dönüşte de havaalanına hızlıca gelebilirsiniz. Aracı aldığınız ofise teslim edebilir ve İstanbul uçağınıza binebilirsiniz. Cepyol’dan İstanbul Trabzon uçak bileti satın alabilirsiniz.

Varınca

1 saat 35 dakikalık İstanbul Trabzon uçak mesafesi tamamlandıktan sonra iniş yapabilirsiniz. Trabzon’da çoğu yer birbirine yakın olduğundan ve havaalanı merkeze 15 dakikalık mesafede bulunduğundan aynı günde pek çok mekanı ziyaret edebilirsiniz. Uçaktan indiğinizde ilk olarak Trabzon merkeze giderek buradaki yerleri gezebilirsiniz. Trabzon merkezde görmeniz gereken yerler aşağıda verilmiştir:

  •   Ayasofya Cami ve Müzesi
  •   Santa Maria Kilisesi
  •   Kızlar Manastırı
  •   Boztepe
  •   Trabzon Meydan Parkı
  •   Gülbahar Hatun Cami ve Türbesi
  •   Zağnos Vadisi ve Köprüsü
  •   Trabzon Kalesi
  •   Bedesten Çarşısı

Yukarıda verilen yerlerin çoğunu tek gün içinde görebilirsiniz. Ancak Trabzon’da daha uzun süre kalacaksanız, zamana yayabilir ve daha keyifli bir seyahat yapabilirsiniz. İstanbul Trabzon uçak bileti gidiş dönüş şeklinde aldıysanız ve konaklayacaksanız, havaalanında iner inmez araba kiralayabilirsiniz. Böylece bu yerlere daha kolay gidebilir ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca Trabzon’u hiç bilmiyorsanız otobüslerle ulaşım sağlamanız zor olabilir. Her seferinde taksi bulmak kolay olmayacağından havalimanı araç kiralama imkanından faydalanabilirsiniz.

Trabzon’da konaklayabileceğiniz pek çok yer vardır. İster merkezde ister çevre ilçelerde otel, pansiyon ve süit bulabilirsiniz. Fakat dönüşte havalimanına hemen varmak için merkezde kalabilirsiniz. Bu sayede 15 dakika içinde havaalanına gelerek uçağa yetişebilirsiniz. Trabzon, trafik konusunda daha rahat olduğu için havalimanına gitmek için saatler öncesinden yola çıkmanıza gerek yoktur. Böylece daha verimli vakit geçirebilirsiniz. Trabzon İstanbul uçak seferleri saatleri, İstanbul Trabzon’a göre daha azdır. Yine de farklı zaman dilimlerinde İstanbul’a dönüş için çok rahat bilet bulabilirsiniz. Günübirlik seyahat edecekseniz sabah erken saate bilet alabilir, Trabzon’da işlerinizi halledebilir ve kalan zamanda gezebilirsiniz. Dönüş biletinizin saatine göre merkezden yola çıkarak Trabzon Havalimanı’na gelebilirsiniz. İstanbul’dan Trabzon’a gelmek için farklı havayolu firmalarının farklı saatlerindeki uçuşlarını tercih edebilir ve havaalanı imkanları ile keyifli vakit geçirebilirsiniz.