Şartlar & Koşullar

Cepyol web sitesinde uçak, otobüs ve kiralık araç bileti satışları; promosyonlar, fırsat ve kampanyalar sanal platformda sunulmaktadır.

Bu sayfa ‘cepyol.com’ web sitesinin kullanım koşullarını ve kurallarını belirtir.Bu kurallar ve koşullar kullanıcı ‘ Yasal Haklarını’ kapsadığı için satın alma işleminden önce ve üyeliğiniz süresince belli aralıklarla tekrar okumanızı tavsiye ederiz. Web sitemizde yazılı ‘Kullanım Şartlarını’ kabul etmiyorsanız, sitemiz üzerinden sağladığımız hizmetleri kullanmayınız. Cepyol web sitesini kullandığınız takdirde İşbu Kullanım Şartları’nın içeriğini kabul ettiğinizi ve ‘Kullanım Şartları’na bağlı kalacağınızı göstermektesinizdir.

Cepyol A.Ş. ‘cepyol.com ‘ uzantısında mevcut her türlü hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile bu sitede sunulan bilgileri önceden bildirime gerek olmaksızın değiştirme; Siteyi yeniden organize etme ve yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler ‘Sitede’ yayımlandığı anda yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da Siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılmaktadır. Sitemizde kullanılan “Üye”, “Siz” ve “Kullanıcı(lar)” terimleri, herhangi bir nedenden dolayı bu Web Sitesi’ne girmiş tüm bireyleri ve/veya kurumları ifade etmektedir.

1. KAYIT VE ŞİFRE

Kullanıcılar üyelik bilgilerini Web Sitesi’ne girerek kendilerine şifre tanımlamaktadırlar.

Üye, kişisel bilgilerin yer aldığı formu doldurarak Kullanım Şartları’nın işleyişini kabul etmiş olur.

Üyelik İşlemleri tamamlanmadan da satın alma hizmetlerinden faydalanılır.

ÜYELİK AVANTAJLARI;

Üye girişi yapan kullanıcılar sisteme her girişlerinde ‘ad-soyad’ bilgilerini yazmak zorunda değiller.

Üyeler yapmış oldukları geçmiş işlemleri takip edebilecekler.

CepRoyal avantajlarından faydalanabilecekler.

İndirim ve fırsatlardan haberdar olma ve faydalanmada öncelikli olacaklar

Sınırlı ve özel kampanyalardan öncelikli olarak yararlanabilecekler.

Sitemiz tarafından talep edilen bilgiler; ad,soyad,iletişim adresi, e-posta adresi, telefon numarası ve ‘Kullanıcı Kimlik Bilgisini’nin tanımlanabileceği diğer bilgiler.

Kullanıcılar bu bilgilerin ‘Satın Alma İşlemlerinde’ 3. Kişiler tarafından kullanılacağını bilmektedir ve bu bilgiler kullanıcı rızası ile kayıt altına alınmaktadır.

Kullanıcı ‘Şifre Güvenliği’ üyelerin kendi sorumluluğu altındadır. Cepyol, Kullanıcılar’ın şifrelerinin, üyelik hesaplarının, kullanıcı adlarının 3. şahıslar tarafından ele geçirilmesinden sorumlu tutulmayacağını bildirmektedir. Şifre kullanımı esnasında ‘güvenlik riski taşıyan’ durumlar oluşması takdirde kullanıcı şifresini değiştireceğini, herhangi bir yetkisiz kullanım hakkında bilgi sahibi olur ise ‘Cepyol Müşteri Destek Hattı’ndan haber vermeyi kabul etmiştir.

Kullanıcılar, tarafımızca kaydedilen iletişim bilgilerinin (GSM numarası, e-posta adresi vb.) Cepyol tarafından, Cepyol’un sağlayacağı diğer ürünler veya hizmetler hakkında bilgilendirilmek ya da Web Sitesindeki güncellemelerin iletilmesi amacıyla kullanılabileceğini kabul ederler.

Kullanıcılar istedikleri zaman üyeliklerini yazılı olarak bildirmek kaydı ile iptal edebilirler. Ancak üyelik iptalinden önce sunulan hizmetlerden dolayı Cepyol AŞ. nezdinde doğan haklar saklıdır.

2. FİKRİ HAKLAR

Kullanıcılar Cepyol Web Sitesi’ni kullanırken Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili kanun hükmünde kararnameler ve yasal düzenlemeler, hâlihazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri ile ileride yürürlüğe girecek olan mevzuata ve Cepyol’un Site’ye ilişkin olarak yayımlayacağı bildirimlere uymayı kabul eder. Bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebi ile doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk Kullanıcı’ya aittir. Cepyol’un bu sorumluluk nedeni ile uğrayacağı her türlü zararı Kullanıcı’ya fer’ileri ile birlikte rücu hakkı saklıdır.

Söz konusu Web Sitesi herkesin kullanımına açıktır. Tarafımızca kullanılan görseller, grafik tasarımları ve metinsel bilgiler Cepyol A.Ş.’den yazılı olarak izin alınmadan kısmi veya tamamen kopya edilemez, çoğaltılamaz, kullandırılamaz, değiştirilemez veya ileride kullanılmak üzere saklanamaz.

Web Sitesi’nde yer alan bütün metinlerin, grafiklerin, görsellerin ve tüm resimlerin her hakkı saklıdır. Tüm Web Sitesi içeriğine (metin, veri, grafik, görüntü, logo, düğme simgeleri, veritabanı, tasarım, yazılım ve sair diğer Web Site içeriğine ilişkin unsurlar) ilişkin fikri ve sınaî haklar Cepyol AŞ. ’nin mülkiyetindedir.

Web Sitesinin içeriğine, tasarımına ve yazılımına ilişkin tüm mali hakların izinsiz kullanımı (işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve umuma arz), bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü izinsiz ifşa ve kullanım, fikri ve sınaî mülkiyet hakkının ihlali olmaktadır.

Cepyol Kullanıcı Hakları çerçevesinde kullanıcılar Web Sitesi’ni, diğer şahısların fikri mülkiyet haklarını ya da üçüncü şahısların kişisel haklarını ihlal edecek bir biçimde kullanmamayı ve Site’de müstehcen, ahlaka aykırı, politik, görüş yansıtan veya tehditkâr unsurları yayınlamamayı, saklamamayı taahhüt ederler. Diğer şahısların fikri mülkiyet hakları ile sair haklarının ihlal edildiğinin tespiti yahut bu konuyla ilgili bir şikâyet alınması durumunda herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın ilgili Kullanıcılar’ın erişimleri bloke edilecek veya üyelikleri iptal edilebilecektir.

3. ÜYELİKTEN ÇIKARMA

Cepyol ‘Kullanım Şartları’ üyelik koşullarını ve devamlılığını açıkça ifade etmektedir. Kullanıcının tarafımızca ifade edilen kural ve şartları ihlal ettiği tespit edilirse veya hakkında şikâyet alınması durumunda önceden bildirimde bulunmaksızın Kullanıcı’nın Web Sitesi’ni herhangi bir biçimde kullanımı engellenebilir veya üyelikten çıkarılabilir.

Kullanıcı, üyeliğinin tüm Kullanım Şartlarını yerine getirdiği takdirde devam edeceğini kabul etmektedir. Bu halde doğabilecek tüm sorumluluk ile 3. kişiler ve/veya yetkili merciler tarafından Cepyol’a karşı öne sürülebilecek tüm iddia, talep ve/veya ödemeler için Cepyol’un Kullanıcılar’a ferileri ile birlikte rücu hakkı saklıdır.

Cepyol kendisi tarafından sonlandırılan Kullanıcı hesabına ait her türlü bilgiyi silip silmeme konusunda serbesttir. Kullanıcı silinen ya da saklanan kayıtlar ile ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz. Kullanıcı, sona ermeye ilişkin olarak herhangi bir zarar – ziyan ve/veya hangi nam altında olursa olsun herhangi bir tazmin isteğinde bulunmayacağını bu haklarından peşinen feragat ettiğini kabul ve beyan eder.

4. İÇERİK KULLANIMI

Cepyol Web Site’nin içeriğinde yer alan bütün metinlerin, grafiklerin ve resimlerin her hakkı saklıdır. Ticari veya keyfi bir amaçla izinsiz kullanılamaz. Web Sitesi’nde sunulan içerikler kişisel kullanım içindir. Kullanıcı kendi iletişiminden ve onların ilanından sorumludur.

Cepyol AŞ.’nin yazılı onayı olmaksızın Site’ye link vermek, Site’de yayınlanan herhangi bir öğeyi başka bir platformda ve internet sitesinde yayınlamak kesinlikle yasaktır. Ayrıca Prodiva AŞ.’nin haberi ve yazılı onayı olmaksızın başka bir internet sitesinde cepyol.com sitesine link vermek kesinlikle yasaktır.

Web Sitesi ile ilgili her türlü bağlantı kopukluğu yahut iletişim aksaklıkları nedeni ile doğmuş ve/veya doğacak zararlardan tarafımız sorumlu tutulamaz.

5. SİTE’NİN İŞLEYİŞİ VE HİZMETLERİN SUNULMASINA İLİŞKİN ŞARTLAR

Cepyol web sitesi’nin hatasız ve kesintisiz çalışacağını; Cepyol web sitesinin ve onun sunucusunun bilgisayar virüsü veya diğer zararlı mekanizmaları taşımayacağını garanti etmez. Web Sitesi’nin kullanılmasından dolayı Kullanıcılar’ın donanım veya verilerinin yahut sair materyalinin zarar görmesi halinde ilgili maliyetten Cepyol sorumlu tutulamaz. Cepyol web sitesinin içeriği görsel tasarımları baskı ve yayın hatası taşıyabilir. Cepyol web sitesi içeriğinin doğruluğu, güvenilirliği, eksiksizliği veya kesintisizliği hakkında hiçbir şekilde beyan ve taahhütte bulunmaz.

Cepyol Site üzerinde yer alan Kullanıcı bilgilerinin içeriğinden sorumlu tutulamaz. ?Hizmet Sağlayıcı firmalar ve Kullanıcılar arasında doğabilecek uyuşmazlıklardan, zararlardan ve taleplerden Cepyol sorumlu tutulamaz.

Web Sitesi’nde sunulan tüm hizmetlerin içerikleri, uçak ve otobüs ve bilgileri, promosyon, fiyat ve kontenjan durumları mevcuttur. Sunulan tüm bu hizmetler için Kullanıcı kendi iradesi ile rezervasyon yapar. Cepyol işbirliği yapılan tedarikçi ve aracı kurumlardan alınarak Web Sitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterir ancak alınan veya talep edilen hizmetin belirtilen nitelik ve yer müsaitliliğini göstermemesinden dolayı Cepyol sorumlu tutulamaz.

Cepyol sitesi uçak şirketleri ve otobüs firmaları ile müşteri arasında aracı konumdadır. Cepyol işbirliği yaptığı kuruluşların programında belirtilen zaman ve vasıfta hizmet sunması için gerekli özeni gösterir. Ancak oluşabilecek aksaklıklardan ve problemlerden dolayı sorumlu tutulamaz.

Web Sitesi üzerinden yapılan her türlü hizmet işlemlerinde uçak şirketleri ve otobüs firmalarının rezervasyon kurallarını kabul edilmiş sayılır.

Kullanıcılar;

Web Sitesi’ndeki hizmetleri, Cepyol Web Sitesine veya herhangi başka bir müşterisine zarar verecek şekilde kullanamaz.

Web Sitesi’ndeki hizmetlerin herhangi bir kısmını, istenmeyen toplu ticari iletilere ya da istenmeyen posta bağlantı verilerinde kullanamaz.

Web Sitesi’ndeki hizmetlere erişmek ve hizmetleri kullanmak için herhangi bir otomatik işlem veya hizmet kullanamaz (BOT, “spider”)

Web Sitesi’ndeki hizmetleri değiştirmek veya yeniden yönlendirmek ya da değiştirmeye veya yeniden yönlendirmeye çalışmak için yetkisiz herhangi bir yöntem kullanamaz.

Web Sitesi’ndeki hizmetlere (veya hizmetlere bağlı ağlara) zarar veremez, devre dışı bırakamaz, aşırı yükleyemez veya bozamaz ya da herhangi birinin hizmetleri kullanmasına ve bu hizmetlerden yararlanmasına müdahale edemez, hizmetleri veya herhangi bir kısmını tekrar satamaz ya da tekrar dağıtamaz.

6. SAİR UNSURLAR

Kullanıcı bildirimlerini, öneri ve şikâyetlerini ‘Müşteri Destek Hattı’ndan ulaştırabilirsiniz.

İletişim için kullanıcının bildirdiği ‘e-posta’adresi esas alınacaktır. Tarafımızca e-posta yoluyla gönderilen bildirimlerin, e-postanın iletim tarihinde teslim edildiği ve alındığı kabul edilir.

Kullanıcıların bu hizmetlere erişebilmesi ve kullanması, tarafımızdan bildirimleri alması için gerekli yazılım ve donanımı sahip olması gerekmektedir. Elektronik ortamda herhangi bir bildirim almaya onay vermiyorsanız, hizmeti kullanmayı durdurmalısınız.

Cepyol’un hizmetlere ve Kullanım Şartları’na ilişkin sorumluluğu, yasaların izin verdiği ölçüde, toplamda Kullanıcının toplam rezervasyon tutarı ile sınırlıdır.

Ancak ne biz ne de siteyi ve içeriğini yaratmak, desteklemek, lanse etmek veya başka bir şekilde kullanıma sunmakla iştigal eden sorumlularımız, yöneticilerimiz, çalışanlarımız, temsilcilerimiz, bağlı kuruluşlarımız, iştirakimiz olan şirketler, dağıtıcılarımız, iştirak (dağıtım) ortaklarımız, lisans sahiplerimiz, aracılarımızdan herhangi biri, yasaların izin verdiği ölçüde; a) herhangi bir cezai, özel, vasıtalı veya dolaylı kayıp veya zararlar, herhangi bir üretim kaybı, kar kaybı, sözleşme kaybı, iyi niyet ve itibar kaybı veya bunlara zarar gelmesi, tazminat hakkının kaybı b) Site’nin kullanımı, kullanılamaması veya gecikmesi neticesinde, bundan kaynaklanan veya bununla ilgili olarak karşılaşılan veya maruz kalınan (doğrudan, vasıtalı veya dolaylı veya cezai) zararlar, kayıplar veya maliyetler veya c) her türlü (kısmi) iptal, çifte rezervasyon gibi ilgili sair hizmet sağlayıcısının kendisine, çalışanlarına, yöneticilerine, görevlilerine, aracılarına, temsilcilerine veya iştiraki şirketlere atfedilebilecek fiiller, d) doğal afetler, grev, lokavt ve sair mücbir sebepler ya da ihtiyarımızda olmayan herhangi başka bir olay ve e) her türlü (kişisel) yaralanma, ölüm, mülki zarardan sorumlu olmayacaktır.

Kullanım Şartları’nda yazılı olmayan hususlardan 1618SY., 4077SY., 4288SY., 2634SY., IATA, IHA, UFTAA Konvansiyon hükümleri, Sivil Havacılık kanunu, BK., TTK., Türkiye’nin dahil olduğu uluslararası sözleşmeler ve bunlara bağlı olarak çıkartılmış tüzük, yönetmelik, genelge ve tebliğler ile uluslararası kabul gören Frankfurter Tabelle’nin Türkiye’deki tatbik bulan TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri tatbik olunacaktır.

Kullanıcı, İşbu Kullanım Şartları’nın tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisi ile ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını kabul ve taahhüt eder.Kullanıcılar’a ait bilgilerin gizliliğini korumaya yönelik prensip ve uygulamaları öğrenmek için gizlilik prensipleri bölümünü incelemenizi rica ederiz.Kullanıcı, üyelikten doğan hak ve yükümlülüklerini Cepyol’un yazılı izni olmaksızın devredemez.

İşbu Sözleşme Türk hukukuna tabi olup, taraflar arasında İşbu Sözleşme’den doğacak ihtilaflarda ve her türlü hukuki işlemde İstanbul Merkez Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

7. 6698 SAYILI kİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU

Cepyol, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümleri doğrultusunda veri sorumlusu sıfatıyla hareket etmekte ve bu kapsamda kişisel verileriniz maksimum güvenlik önlemleri ve burada belirtilen şartlar uyarınca Cepyol tarafından veya veri sorumlusu olarak Cepyol adına sistem yapı gereği kaydedilmekte, işlenmesini gerektiren sebepler bulundukça güncellenmekte ve saklanmakta, yurt içi ve yurt dışında üçüncü kişiler ile paylaşılmakta ve Kanunda belirtilen diğer yöntemlerle işlenmektedir.