Araç Kiralama

Türkiye'nin En Büyük Online Araç Kiralama Hizmeti

Neden bizimle doğru yerde doğru arabayı bulabilirsiniz?

1170 +

Lokasyon

71

Şehir

150+

Kiralık Araç Firması

3000

Müşteri Yorumu

Popüler Araç Kiralama Lokasyonları

Popüler Şehirler
 • Adana
 • Adıyaman
 • Ağrı
 • Alanya
 • Ankara
 • Antalya
 • Artvin
 • Aydin
 • Aydın
 • Baku
 • Balıkesir
 • Batman
 • Bingöl
 • Bodrum
 • Bursa
 • Çanakkale
 • Denizli
 • Diyarbakır
 • Dİyarbakır
 • Edirne
Popüler Havalimanları
 • İstanbul Havalimanı
 • Sabiha Gökçen Havalimanı
 • Antalya Havalimanı
 • Adana Havalimanı
 • Kayseri Havalimanı
 • İzmir Havalimanı
 • Trabzon Havalimanı
 • Bodrum Milas Havalimanı
 • Dalaman Havalimanı
 • Esenboğa Havalimanı
 • Kapadokya Havalimanı
 • Hatay Havalimanı
 • Sivas Havalimanı
 • Gaziantep Havalimanı
 • Konya Havalimanı
 • Samsun Havalimanı
 • Ordu Giresun Havalimanı
 • Edremit Havalimanı
 • Kars Havalimanı
 • Malatya Erhaç Havalimanı

En Uygun Araç Kiralama

Araçları Karşılaştırıp Seçin, Güvenle Kiralayın!

000 ₺ Günlük

Detayları Gör

000 ₺ Günlük

Detayları Gör

000 ₺ Günlük

Detayları Gör
Araç Kiralama

Modern dünyada, hızlı yaşam akışı içinde, araçla seyahat etmek; çoğu zaman için ayrıcalıklıdır. Ev-iş arası, şehir içi ve şehirler arası tarzı seyahatler; standart yürüme becerisiyle epeyce vakit alırken araçla bu süre mümkün olduğunca kısalır. Seyahatlerinizi birçok araç vasıtasıyla gerçekleştirmeniz mümkündür. Havada, karada, denizde, demir yolunda çeşitlenen ulaşım araçları gereksiniminizi karşılayabilir. Fakat her ulaşım aracının size beklediğiniz hizmeti aynı koşullarda ve sürede sunması mümkün olmayabilir. Özellikle toplu taşıma araçlarıyla seyahat ediyorsanız belli sürelere, kurallara uymanız gerekir. Doğru yerde doğru zamanda olmadığınız takdirde aracı kaçırabilirsiniz. Bu durum da işlerinizin, görüşmelerinizin, buluşmalarınızın aksamasına yol açarak yaşamınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu açıdan kendinize has araç deneyimi veya araç kiralama hizmeti çoğu zaman ekstra avantajlıdır...
Daha fazla göster Kendinize has bir araca sahipseniz dilediğiniz zamanda dilediğiniz noktaya ulaşmanız çok daha pratiktir. Fakat farklı nedenlerden ötürü özel araca sahip olmayabilir veya dilediğiniz zamanda ulaşmanız mümkün olmayabilir. Araç kiralama hizmetleri bu tarz durumlarda hayat kurtarıcı olarak ortaya çıkar. Belirli noktalardan belirli koşulları karşılayarak gerçekleştirilebilen kiralama işlemi, geçici süreliğine kendi özel aracınızda seyahat ediyormuşsunuz hissine varmanızı sağlar. Bulunduğunuz lokasyonun birçok noktasına konumlanmış hizmetler bulunabilir. Bu hizmet çeşitliliği arasından kendi gereksiniminize uygun olanı seçmeniz mümkündür. Standart koşullarda bu işlem epeyce vaktinizi alabilir. Bu noktada dijital taban üzerinden kiralama işlemini gerçekleştirebileceğiniz Cepyol devreye girer. Birtakım önkoşulları tamamlayarak dakikalar içerisinde, yer-zaman fark etmeksizin, aradığınız deneyimi keşfedebilirsiniz.

Araç Kiralamada Temel Koşullar

Kiralama işlemi, yasalar ve araç kiralama firmaları bazında birtakım koşulların sağlanması halinde gerçekleştirilebilir. Yasal zorunluluklar daha çok sürücü yaşını, ehliyeti kapsamına alır. Trafik yasasına göre 18 yaşını doldurmuş vatandaş, belli sınıflardaki ehliyetleri alabilir. Kiralama işlemindeyse yaş sınırı 21’dir. Bu sınır, yalnızca standart araçlarda geçerlidir. Daha üst düzey araçlarda sınır, 25 veya 28’e dayanabilmektedir. Bu koşulu karşılıyorsanız ehliyet özellikleriniz devreye girer. Standart veya üst düzey niteliklere sahip araç istiyorsanız ehliyeti aldığınız tarihten sonra en az iki yıl geçmiş olması gerekir. Lüks, büyük kapasiteli araçlarda bu süre üç yıl değin çıkabilmektedir. Yaş sınırını karşılasanız dahi bu süre dolmadan işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Eğer yasal araç kiralama koşulları sağlanıyorsa şirketlerle görüşmelere başlayabilirsiniz. Görüşme aşamasının sağlıklı sonuçlanması için bu noktada şirketlerin stratejilerine göre birtakım genel ve özel koşullar ortaya çıkar.
Şirketlerin sunduğu koşullarda öne çıkanlardan biri ek sürücü durumuyla ilgilidir. Eğer kiralanan aracı birden fazla kişi kullanacaksa, şirketler durumun kendilerine bildirilmesi isterler. Bu sayede, yasal koşulları karşılayan ek sürücü bilgisi kontrata yazılarak, kasko sigortasından yararlanması sağlanır. Bir tür özel güvence olan kasko sigortası koşullarına deneyim sırasında dikkat edilmesi de istenmektedir. Poliçeye aykırı kusurlar doğduğunda sürücüden ek ücret talep edilebilir. Temel koşullardan bir diğeri; yakıt ve kilometre sınırıyla alakalıdır. Dijital arayüz üzerinden kiralama gerçekleştirilirken veya şirketlerde birebir temasta bulunduğunuzda kiralama süresince uymanız gereken kilometre sınırını araç bilgilerinde bulabilirsiniz. Deneyim sırasında kota aşıldığı takdirde firmalar, ek ücret talep edebilir. Benzer durum yakıt için de geçerlidir. Şirketler çoğunlukla otomobil kiralama işleminden önce var olan yakıt düzeyinin iade edilirken korunmasını istemektedirler. Eğer eksik düzeyde teslim sağlanırsa ek ücret talep edilebilir. Kiralamak için araç almada, iade etmede de birtakım koşullar bulunmaktadır. Araçlar ancak belirtilen adresten ödünç alınıp belirtilen adrese iade edilebilir. Eylem havalimanından gerçekleştirilecekse uçuş bilgilerinin bildirilmesi gerekmektedir. Konum hakkında bir diğer koşul, yurt dışına çıkışla ilgilidir. Firmalar genellikle yurt içi kullanıma açık olmakla beraber, kimileri yurt dışı kullanımına dair özel koşullar oluşturabilmektedir.

Araç Kiralama Konumları ve Süreleri

Kiralama işleminde süre, üzerinde durulması gereken unsurlardan biridir. Cepyol üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerde herhangi bir zaman sınırı yoktur. Sistem üzerinden 7/24 araç kiralama hizmetine erişmeniz mümkündür. Alış ve iade lokasyonları, tarihleri ve saatleriyle ilgili girdiğiniz bilgiler ışığında deneyime adım atabilirsiniz. Lokasyon olarak havalimanlarını, il veya ilçe merkezlerini tercih edebilirsiniz. Metropol ve büyük kapasiteli havalimanlarında diğerlerine nazaran karşınıza daha fazla fırsat çıkabilir. Alış ve iade lokasyonlarının birebir aynı noktada olması gerekmemektedir. Araç kiralama günlük veya aylık seçeneklerinde şehir içinde veya dışında farklı noktaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede yolculuk dönüşlerinizde veya gezilerinizde farklı noktalara hareket etme noktasında endişe duymaz, kullanım kolaylığına erişebilirsiniz.
Gereksinimlerinize göre kiralama süresi; alış ve iade tarihlerinize bağlı olarak ortaya çıkar. Hizmet süresi günlük olarak minimum 24 saat olabilir. Eğer almak istediğiniz hizmet birkaç günle sınırlıysa 3 günlük araç kiralama gibi seçeneklere yönelebilirsiniz. Yine gün sayısı da sisteme girdiğiniz tarih ve saat bilgileriyle şekillenir. Eğer has araca daha uzun süre gereksiniminiz varsa 1 haftalık araç kiralama yoluna başvurabilirsiniz. Alış veya iade tarihleri arasına 7 günlük süre koyduğunuz takdirde, haftalık kiralamaya erişebilirsiniz. Eğer gereksinim süreniz daha fazlaysa gün sayısını artırarak 1 ay araç kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bu seçenek için alış ve iade tarihleri arasında minimum 30 gün olması gerekmektedir. Tercihinize bağlı olarak gün sayısını azaltıp veya artırıp almak istediğiniz hizmet süresinin nitelemesini kendiniz meydana getirebilirsiniz. Firmalar hizmet süresine göre araç fırsatlarını ve fiyatlarını sizlere sunabilirler.

Araç Kiralama Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Araç kiralama fiyatları iki temel unsura göre şekillenmektedir. Unsurları sizin talepleriniz ve firmaların stratejileri belirler. Sizin talepleriniz doğrultusunda fiyatlardaki belirleyicilerden en başta geleni, kiralama süresidir. Günlük, haftalık, aylık veya farklı tanımlarla gerçekleştirilen işlemlerin fiyatları, doğal olarak farklılaşır. Fiyat hesaplaması, seçilen modelin günlük ücreti baz alınarak gerçekleştirilir. Kiralama sürenizle doğru orantılı olarak ödemeniz gereken tutar da artar. Fiyatlarda süre kadar talep edilen aracın özellikleri de belirleyici olmaktadır. Kullanım tarzı ve sınıfı, aracın niteliklerinin temelini oluşturur. Kullanım amacına göre otomobil, jip, minibüs gibi nitelemeler alan araçların fiyatları birbirinden ayrılır. Aynı tarz kullanım araçları arasında ise sınıf farkına bağlı olarak ücret ayrımları meydana gelmektedir.
Aracın sınıfı; marka, model, model yılı unsurlarına bağlı olarak ortaya çıkar. Markaların ürettiği araçların kaliteleri birbirinden farklılık gösterebileceği gibi, aynı marka içindeki modellerde özelliklerden yola çıkarak kalite ayrımı meydana gelebilir. Yine modellerin üretim yılı baz alınarak artırılmış özelliklerden dolayı kalite farkı oluşabilir. Bu ayrımlar standart, orta sınıf, lüks, ekonomik, büyük araç, üst sınıf kategorilerini meydana getirir. Bu sınıf ayrımları araç kiralama ücretleri arasında kendilerini belli ederek, girdiğiniz bilgiler ışığında alacağınız tekliflerde belirleyici olur. Tercih aşamasında temel belirleyiciler olarak yakıt ve vites tipi seçimi yaparak ulaşmak istediğiniz deneyime dair tekliflerin karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz. Modellerin özelliklerineyse detaylı inceleme yaptığınız takdirde ulaşmanız olanaklıdır. Fiyatlara araç kiralama şirketleri stratejilerine bağlı depozito, sigorta, OGS, HGS gibi ek ücretler yansıyabilir. Depozito ve sigorta deneyim sırasında ortaya çıkabilecek hasarlara yöneliktir. Bu gibi durumlarda hasar meydana gelmezse iade alınması çoğu zaman mümkündür. HGS, OGS sistemlerine uyumlu araç sunan kimi şirketlerse kullanım ücretine ek olarak, belli miktarlarda hizmet bedeli talep edebilirler. Bu gibi durumlar stratejilere bağlı olarak geliştiği için, kendi taleplerinizi fiyat almada göz önünde bulundurmanız çoğunlukla yeterlidir.

Daha az göster

Kampanyalar &
Fırsatlarımız

Cepyol'a özel indirimlerden yararlan, daha avantajlı fiyatlarla özgürce seyahat et!

Neden Cepyol.com'a üye olmalıyım?

Cepyol.com'a üye olduğunuzda, yolcu bilgilerinizi kaydederek işlemlerinizi çok daha hızlı bir şekilde tamamlayabilir ve geçmiş uçuş bilgilerinizi saklayabilirsiniz. PNR koduna gerek kalmadan tüm rezervasyonlarınıza kolayca ulaşabilir, sadece üyelerimize özel kampanyalarımızdan yararlanabilirsiniz.

Hemen Üye Ol

Son Yazılarımız

Popüler Şehirler İçin Uçuş, Otobüs Ve Araç Kiralama Rehberlerine Göz Atın!

Cepyol Mobile Uygulaması Android ve iOS'da

 • En iyi uygulama ödüllü
 • Kolay kullanım
 • Kullanıcı dostu arayüz
mobile-img

E-Bülten'e Kayıt Ol

Kampanya ve fırsatlarımızdan haberdar ol